BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 51
Kayıt Tarihi: 20-10-2020

TÜRK BARTER, BAĞIMSIZ BROKERLAR İSTİHDAM EDECEK

TÜRK BARTER,

BAĞIMSIZ BROKERLAR İSTİHDAM EDECEK

Türkiye’yi Alternatif Ticaret ve finans modeli ile tanıştıran Türk Barter, yeni üyelerle Barter Ortak Pazarını büyütmeye devam ediyor. Sunduğu yeni kariyer fırsatları ile Barter brokerliğinde istihdamda da alternatif oluyor. Türkiye’de ve Avrupa’da sektörün öncü firması olan Türk Barter, geleceğin mesleği

Barter Brokerliğine adım atmak isteyenlere Türkiye genelinde görevlendirilmek üzere farklı bir kariyer imkânı sunuyor.

2000 yılı başından itibaren ülkemizde büyüme gösteren Barter sektörü, sadece firmalara sunduğu avantajlar ile değil sunduğu yeni istihdam olanakları ile de dikkat çekiyor.

Türk Barter, Barter Brokerliği ile Türkiye genelinde çalışmak üzere bağımsız brokerlar istihdam ediyor. Pek çok kişiye yeni bir iş alanı ve kariyer imkanı sunulmaktadır. Tüm dünyada hayli yaygın bir meslek dalı olan ve bağımsız olarak da yapılabilen Barter Brokerlığı, şirketlerin mal ve hizmet alışverişlerini organize ediyor, projelendiriyor ve barter

sistemi konusunda danışmanlık yapıyor. Pazarlama ve satış nosyonuna sahip, üniversitelerin işletme ve iktisat gibi sayısal ağırlıklı fakültelerinden mezun, girişimcilik ve liderlik karakteri güçlü olan ve finansal hareketleri analiz edebilen herkes tüm dünyada oldukça yaygın olan Barter Brokerliğine adım atabiliyor.

Barter Brokerleri zaman içinde tecrübeleri doğrultusunda sektörel bazda ayrılıyor. Yurt dışında da kariyer imkanı sunan Barter Brokerlığı’nda çalışanlar Broker, Trade Broker, Satış Müdürü ve Pazarlama Müdürlüğü gibi üst seviyelerde görev alabiliyor.

Merkez ofis İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin genelinde istihdam sağlayacak olan Türk Barter, Barter Brokerliğini meslek olarak tercih eden kişilerden bağımsız brokerlar istihdam edecektir.

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı Şimşek; “Barter sisteminin gösterdiği sürekli gelişme doğrultusunda sadece barter şirketlerinde istihdam imkanı sunulmuyor. Üye olan şirketler de Barter Yetkilisi istihdam edebiliyor. Çünkü Türkiye’de barter anlaşmaları yapan şirketlerin satış ve pazarlama departmanlarında bu sistemi yönetebilecek uzmanlara ihtiyaç var. Ayrıca baktığımızda yurtdışında birçok Barter Brokerı’nın bağımsız çalıştığını görüyoruz.

Mevcut olan corona krizinde şirketler kendi mal ve parası ile çok az karlar edinirken finans kuruluşlarının her fırsatı kendilerine yontmalarından dolayı bütün dünya alternatif ticaret, finans ve para sistemleri arayışına girmiştir. Bunların başında yer alan barter sistemini 25 yıldan fazladır Türkiye’de uygulayan Türk Barter her zaman olduğu gibi üyelerine her bakımdan destek vermeye devam ediyor.

Türk Barter’a üye olan şirketleri ve üye olacak olan şirketleri düşünecek olursak krizdeki şirketlere yardımcı olacak barter brokerlerini bir an önce istihdam edeceğiz.

Tüm dünyada barter sisteminin gösterdiği gelişimden dolayı kariyerine yeni bir yön vermek isteyen, kriz döneminde işini kaybeden ve bağımsız olarak da çalışma imkanı arayan herkesi Türk Barter bünyesinde Barter Broker olarak çalışmaya davet ediyoruz” şeklinde dile getirdi.