BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 53
Kayıt Tarihi: 02-09-2020

TÜRK BARTER İŞ ORTAKLARI İLE BÜYÜYOR

TÜRK BARTER İŞ ORTAKLARI İLE BÜYÜYOR

Türk Barter; Barter Ortak Pazarı’nı temsil edebilecek, kazanmayı ve kazandırmayı seven, ülkemizin ticari potansiyelini yükseltebilecek akıllı girişimcilerle iş ortaklıkları kuruyor.

Türk Barter hedeflerine kısa sürede ulaşabilmek amacıyla yurtiçinden gelen yoğun talepleri de gözönünde bulundurarak, yurtiçi yapılanmasını Barter Franchise modeli ile hayata geçiriyor.

Barter ticaret Sistemi’ni ülkemize kazandırarak bu konudaki tüm altyapı çalışmalarını tamamlayan  ve ekonomiye yeni bir soluk getiren Türk Barter, yurt genelinde bayilik ağını genişletiyor. Sunduğu yeni çözümlerle Türk İş Adamı’nın çözüm ortağı olan Türk Barter, Türkiye’nin ticari potansiyeli yüksek il merkezlerinde yeni ekonomi Barter Sistemi’ni temsil edebilecek ve ekip kurabilecek girişimcilerle iş ortaklığına gidiyor.

 “Fazlanı Ver, Eksiğini Al” konseptiyle başlatılan kampanya da yoğun ilgi gören Türk Barter, “Aklını Ver, Payını Al” Franchising kampanyasıyla 50 iş ortağını hedefleyen Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M.Sırrı Şimşek; "Bayilik çalışmamız sayesinde nakit tasarrufu sağlayan, bilinen en ucuz finansman kredisi olarak kullanılan, işletmelere hem kriz dönemlerinde hem de sağlıklı ekonomilerde yeni açılımlar sunan Barter Ortak Pazarı'nın daha geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayacak ve ülkemiz üreticilerinin önlerindeki engelleri kaldıracağız.

Uyguladığımız Franchise modeli bütün dünyada Barter şirketlerinin uyguladığı franchise modeli ile büyük benzerlikler taşımaktadır. Fakat, Barter Franchise modelini uygulayan Türk Barter’ın sunduğu en büyük fayda, franchise olacak girişimcilerin Barter Ortak Pazarı’na kazandıracakları üye şirketlerine proje hazırlayabilecek tarzda yetiştirilmeleri olacaktır. Üye şirket kazandıkça Türk Barter Franchise’ı da daha çok kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Türk Barter, Türk ekonomisindeki daralmayı regüle etmek için uyguladığı Barter Sistemi ile bir yandan şirketlerin stok, atıl kapasite, güvenilir satış, tahsilat ve nakit sıkıntısı gibi problemlerini çözerken bir yandan da takım çalışmasını benimseyen girişimcilere iş ortaklığı teklif ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Ocak 2002’de faaliyete başlayan ve kısa sürede reel ekonominin ilgi odağı haline gelen TurkBarter, yeni franchise çalışmalarıyla Barter Ortak Pazarı’ndaki ürün ve hizmet yelpazesini daha da genişleterek sistem içerisinde bulunan şirketlerin maksimum faydayı elde etmelerini hedefliyor.

TürkBarter Franchise modeli ile ilgili sorularımızı cevaplayan Türk Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, Yurtiçi Franchise yapılanması tamamlandıktan sonra yurtdışı yapılanma projesini de en kısa zamanda hayata geçireceğiz” dedi. 

Barter Ekonomi- Kısaca Barter Sistemi hakkında bilgi verebilir misiniz?

MSŞ- Barter, kısaca şirketlerin nakit harcayarak satın aldıkları her türlü ihtiyacını ürettikleri mal ya da hizmetle satın almasıdır diyoruz. Türk Barter, Barter çalışma sistemini uyguluyor. Barter sistemi, firmaların bir araya gelerek oluşturduğu ortak bir pazardır. Sistem, barter pazarını oluşturan firmaların arz ve talepleri ile işliyor. Barter sistemi ile çalışan bir firma, barter ortak pazarından satın aldığı malların ve hizmetlerin bedelini, ürettiği veya ticaretini yaptığı ürünleri barter ortak pazarına satarak öder. Barter pazarına ürün satan firma barter pazarında satışa sunulmuş mallar ve hizmetler listesinden dilediğini satın alarak tahsil eder. Barter Sistemi ile çalışan üye firmaların, barter pazarında ki alım ve satım işlemleri,  Türk Barter tarafından açılan cari hesaplarına kaydedilir.

Barter Ekonomi- Hangi il veya bölgelerden iş ortaklığı için talep bekliyorsunuz? Kaç yeni iş ortağı arıyorsunuz?

MSŞ- Alt yapı çalışmalarını tamamlayan ve ekonomiye yeni bir soluk getiren Türk Barter, yurt genelinde bayilik ağını genişletiyor. Türk işadamının yeni çözüm ortağı olan Türk Barter, Türkiye’nin ticari potansiyeli yüksek il merkezlerinde yeni ekonomi barter sistemini temsil edebilecek ve ekip kurabilecek girişimcilerle iş ortaklığına gidiyor.

“Aklını Ver, Payını Al” franchise kampanyasıyla Türk Barter 50 yeni iş ortağı arıyor.  Türkiye genelinde iller ve büyük ilçelerde talep bekliyoruz.

Barter Ekonomi- Franchise için başvuran girişimcilerde hangi şartları arıyorsunuz (Teminat, ilk ürün alım tutarı, mağaza konumu ve büyüklüğü, sektörel tecrübe v.b.)?

MSŞ- Franchise için başvuran girişimcilerden 500.000 TL teminat isteniyor. Türk Barter, sürekli gelişmeye açık, dinamik ve hizmet sektöründe daha evvel başarılı olmuş, verilen imkanlardan yararlanma ve öğrenme arzusu olan, takım çalışmasına inanan, geniş düşünebilen, başka işlerle meşgul olmayan, sistemde uyumlu bir şekilde çalışma isteği olan  iş ortakları arıyor. Franchise verilen bölge veya yerde 4 -5 yıl çalışmış olan girişimciler tercih ediliyor.

Franchise verilecek girişimcinin ofisinin il merkezlerinde,  merkezi semtlerde, ana cadde üzerinde olması ve ortalama 100 metrekare olması gerekiyor. Ofis Türk Barter kurumsal kimliğini yansıtmalı ve barter süreçlerini işletecek ve geliştirecek yerleşimde bulunmalı.

Barter Ekonomi- Türk Barter temsilciliği için girişimcilerin başvurabileceği

İrtibat telefonu ve adresi nedir?

MSŞ- Girişimciler Türk Barter franchise olmak için ‘www.turkbarter.com’ internet adresinden ya da 0212 468 60 00 nolu telefonlarından Franchise Departmanı’na başvurabilirler.

Adres: Cendere Cd. Huzur Mah. No:4 B Blok Kat:31, Skyland Plaza, Sarıyer\İSTABUL