BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 55
Kayıt Tarihi: 11-09-2020

TÜRK BARTER INTERNATIONAL 26. YILINI KUTLADI

TÜRK BARTER INTERNATIONAL 26. YILINI KUTLADI

 

Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen barter şirketi Türk Barter, alternatif ticaret ve finans sistemi Barter endüstrisini Türk ekonomisine kazandırmıştır.

 

Tüm üyeleriyle “güvenilir iş ortağı” olma ilkesinin, gelişmesinin temeli olduğuna inanan Türk Barter ailesi 26. yılını kutluyor. Yönetiminde olduğu Dünya Barter Birliği’nin misyonu gereği; Barter endüstrisinin dünyadaki bütün ülkelerde yaygınlaştırılması ilkesinden hareketle, iş ortaklarına her türlü bilgi ve teknik alt yapı konularında destek olarak çalışmalarına devam ediyor.

Alternatif finans ve ticaret sisteminin Avrupa ve Türkiye’deki öncüsü Türk Barter'ın Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. M. Sırrı Şimşek: Barter sistemini 26 yıl önce Türk ekonomisine kazandırdık. Ülkemizdeki şirketleri para yerine kullanabilecekleri yepyeni bir enstrümanla buluşturarak, Türkiye'ye önemli bir sistemi ve şirketi kazandırdık. Kurulduğumuz günden beri hedefimiz; en önemli kaynağımız olan ‘insan’ı verimli ve başarılı hale getirecek sistemleri oluşturarak ve küreselleşen dünyada fırsatları erken yakalayıp ülke ekonomisine faydalı olacak şekilde değerlendirerek Türk Barter’ı uzun yıllar varlığı güvenle anılan bir alternatif ticaret ve finans şirketi yapmaktır. Bizi farklı kılan; geleneksel yapımız gereği kaliteden taviz vermeyen, müşteri memnuniyetini amaç edinmiş, rekabetçi, ilişkide bulunduğu tüm kişi ve kuruluşlarla dürüst ve saygılı ilişkiler içinde olma özelliklerimizdir. Biz bu geleneksel yapımız ile iletişim ve teknoloji çağının gerektirdiği çağdaş yönetim ilkelerini birleştirerek her zaman başarılı olacağımıza tüm Türk Barter ailesi olarak inanıyoruz.” dedi.

Alternatif Finans Modeli

Türkiye’de kısıtlı sermaye ile kurulan şirketler, herhangi bir ekonomik olumsuz dalgalanmada faaliyetlerini yürütmekte zorluklarla karşılaşmaktadır. Klasik finans karşılama metodu olan banka kredileri, yüksek teminat ve faizden dolayı şirketlere şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamamaktadır. Türk Barter’ın 26 yıldan bu yana uyguladığı alternatif finans da dediğimiz 'Barter Sistemi' ise hem faizsiz hem esnek hem de şirketlerin kendi ürettikleri mal ve hizmetleri ile borcunu ödeyebildiği bir sistemdir.

Türk Barter ile Büyümeye Devam!

Şirketlerin güvenlik sigortası konumuna gelen Türk Barter, tüm üyeleri için güvenilir zeminde ortak bir platform oluşturmaktadır. Bu anlamda şirketler için önemli fırsatlar sunan Türk Barter, hem büyümeye hem de iş birliği içinde olduğu şirketleri büyütmeye devam etmektedir.