BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 56
Kayıt Tarihi: 03-02-2021

Türkiye’nin Ekonomi, Finans ve Barter Dergisi Ekonomix, 24 Yaşında

Türkiye’nin Ekonomi, Finans ve Barter Dergisi Ekonomix, 24 Yaşında

24 yıl önce Barter News olarak yayın hayatına başlayan Ekonomix, 262. sayısı ile okuyucularıyla buluştu. Türkiye’nin lider Barter şirketi Türk Barter tarafından hazırlanan ve yayımlanmaya başladığı ilk günden bugüne kadar, başarılı ve istikrarlı bir şekilde yayın hayatını sürdüren Ekonomix, 24. yılını dergi çalışanlarıyla birlikte İstanbul’daki Genel Merkezi’nde kutladı.

Barter, finans, ekonomi, iş dünyası ve güncel haberleri; makroekonomik yaklaşımıyla ele alan ve iş dünyasında çözüm anahtarı olmak üzere öneriler sunan Ekonomix dergisi, 241. sayısıyla okuyucularının beğenisine sunuldu. Barter bilincinin yaygınlaştırılması için yayınlarına devam eden Ekonomix, bankaların tek çözüm yolu olmadığını, kriz sonrası işletmelere alternatif ticaret ve finans sistemi Barter’ın yeni fırsatlar sunduğunu, tarafsız yayın anlayışı ile gündeme alıyor. Gelişen piyasalarla ilgili araştırmalar yapıp, analizleriyle sektörleri yönlendiren yayın çizgisi ile 21 yıldır yayınlanmaya devam eden Ekonomix, Barter endüstrisinin iletişim dili olduğu kadar, uluslararası platformda da Barter sektörünün sesi oluyor.

Sektörün nabzı Ekonomix’te atıyor

İlkeli yayıncılık anlayışı ile Dünya Barter Birliği IRTA’nın referans olarak gösterdiği Ekonomix dergisi, alanında rakipsiz olması sebebiyle Barter endüstrisinin gözü kulağı olmayı başarıyor. Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin akademik çalışmalarında Barter tezlerine kaynak olan Ekonomix dergisi; Barter Sistemi’nin ne olduğunu, kapsamını ve sahip olduğu dinamikleri ve avantajları tam 21 yıldır finans ve ticaret dünyasına anlatıyor. Ekonomix, 5 bin tirajı ile ekonomi ve Barter sektörünün en güçlü sesi olmaya devam ederken yayımladığı haberler ile bir farkındalık oluşturmaya da özen gösteriyor.

‘Ekonomix dergisinin 21 yıllık yayıncılık tarihi, ödüller ve başarılar ile dolu’

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı Şimşek; “Ülkemizde yaşadığımız ekonomik, kültürel ve sosyal gelişmeler ile beraber toplumsal refahın üst düzeye çıkması, derginin bugünlere sorunsuz bir şekilde gelmesine zemin hazırlamış ve bu sayede büyük başarılara imza atılmıştır. Asıl hedefi, alternatif bir ticaret şekli olan Barter’ın modern bir şekilde uygulanabilirliğini göstermek olan dergimiz; finans, ekonomi ve Barter sektörleri başta olmak üzere gayrimenkul, sağlık, turizm, eğitim, tarih, spor vb. pek çok konuya sayfalarında yer vererek her ilgi alanına hitap etmektedir. Tüm sektörler ve firmalar hakkında güncel gelişmeleri, ülke ve dünyada yaşanan ve öngörülen tüm haberleri objektif bir gözlem ile okurlarıyla paylaşan dergimiz Ekonomix, yayın ilkelerinden asla taviz vermemiştir. Basın ve yayın kanunlarına bağlılığı ile bugüne kadar hiçbir cezai yaptırıma maruz kalmayan Ekonomix dergisinin 21 yıllık yayıncılık tarihi, ödüller ve başarılar ile doludur. Ekonomix, hiçbir ekonomik kaygı taşımadan her zaman doğrunun yanında olmaya, doğru yapılan işleri anlatmaya ve böylelikle kalıcı olmaya da devam edecektir” dedi.

Tarafsız yayın anlayışıyla 21 yıldır zirvede

Türkiye’de ekonomi, finans ve Barter sektörlerinin yanı sıra gayrimenkul, sağlık, spor, turizm vb. sektörlerden güncel haberleri tarafsız yayın anlayışıyla her ay okuyucularına sunan Ekonomix, birbirinden değerli yazarların makaleleri ve güncel haberleriyle her ay okuyucularıyla buluşmaktadır. Ücretsiz protokol dağıtımı ve abonelik sistemi ile satışı gerçekleştirilen dergi; Türk Barter üyelerinden Türkiye genelindeki seçkin otel, gıda firmaları, dünya markaları, tedarikçi firmalar, holdingler, bankalar, otomotiv şirket ve bayileri, inşaat şirketleri, gayrimenkul-yatırım şirketlerine; siyaset, iş ve sanat dünyası, sporcular ve birçok üst düzey yöneticiye kadar farklı sektörlerden kişiye ulaştırılıyor.

 

http://www.ekonomix.com.tr/