BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 59
Kayıt Tarihi: 12-07-2021

Türk Barter Alternatif Ticaret ve Finans Sistemi Barter ile İş Dünyasını ve Medyayı Destekliyor

Türk Barter Alternatif Ticaret ve Finans Sistemi Barter ile İş Dünyasını ve Medyayı Destekliyor

TÜRK BARTER ALTIN MEDYA İLE BARTER REKLAM DESTEK KREDİSİ VERİYOR

Ulusal ve yerel medyada hem reklam pazarlayan hem de Türk Barter üye şirketleri adına reklam satın alan “Altın Medya”, reklam verenlere ve reklam satan medya şirketlerine barter ile alış satış avantajları sunuyor.

Altın Medya’nın avantajlarından bahseden Türk Barter İnternational Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, “Altın Medya ile medyanın elindeki atıl kapasitenin değerlendirilmesini, medya kuruluşlarının Barter yoluyla verdikleri reklam alanları karşılığında ihtiyaç duydukları mal ve hizmetleri nakit para harcamadan almalarını sağlıyoruz. Reklam verenler ile reklam satan medya arasında köprü vazifesi görerek aracı kurum rolü ile hizmet veriyoruz” dedi.

Reklam verenlerin, reklam alanı pazarlayanların çözüm ortağı olan “Altın Medya”, ulusal ve yerel medyada, görsel, işitsel, yazılı basılı, sosyal medya, reklam ajansı, outdoor şirketlerini, prodüksiyon firmalarını ve medya satın alma ve takip ajanslarını bir araya getiriyor.

Barter sisteminin Türkiye’deki temsilcisi Türk Barter, “Altın Medya” ile medyanın elindeki atıl kapasitenin değerlendirilmesini, medya kuruluşlarının barter yoluyla verdikleri reklam alanları karşılığında ihtiyaç duydukları mal ve hizmetleri nakit para harcamadan almalarını sağlıyor.


Mal ve Hizmet Karşılığı Tanıtım Fırsatı

Türk Barter üyeleri barter sistemine arz ettikleri reklam saniyeleri karşılığında diğer üye firmaların sunduğu ürün ve hizmet alternatifinden yararlanabiliyor. Şirketlerin nakit ödeme yapmadan ürettikleri mal ve hizmet karşılığında talep ettikleri mal ve hizmetleri almalarına dayanan barter sistemi, üye firmalara sunduğu satış artırma, stok eritme, kar marjını artırma, yeni pazar geliştirme, ek satış imkânı sağlama, hızlı ve güvenli tahsilat gibi olanakları Türk Barter’ın garantisi altında birleştiriyor.

Türk Barter’a üye şirketler, barter sistemini tanıtım faaliyetleri için de kullanabiliyor. Nakit ödeme yapmaksızın ürettikleri mal ve hizmeti sisteme sunarak, sundukları mal ve hizmet karşılığında reklam alanı alabilme imkânı sağlayan şirketler nakit para harcamadan kendilerini tanıtma imkânı elde ediyorlar.  Reklam alanı pazarlayanlar ise, barter ortak havuzuna sundukları reklam alanları karşılığında sistemden ihtiyaç duydukları ürünleri veya hizmetleri alabiliyorlar.

Türk Barter alternatif bütün medya mecralarını ticaret finansman ve ödeme sistemi olan barter ortak pazarını kullanmaya davet ediyor.

Türk Barter Kimdir?

Türk Barter, alternatif ticaret ve finansal modeli olan Barter Sistemi’nin Türk iş dünyasına kazandırılmasına öncülük etmiş ve Barter tecrübelerini birleştiren bir grup girişimci profesyonel iş adamı tarafından 1994 yılında kurulmuştur. Barter Sistemi’nin ülke ekonomisine kazandırılmasında ve ticari bir model olarak algılanmasında çok önemli görevler almıştır. Bu bağlamda Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı Barter şirketi olarak devletin Barter modellemesindeki uğraşlarına tecrübelerini aktarmıştır. Hemen her yıl üst düzey ilişkiler ile gerek başbakan seviyesinde, gerek devlet bakanı seviyesinde ve gerekse müsteşarlıklar seviyesinde Barter Kanun taslakları, yönetmelik ve tebliğler hazırlayarak sunmuştur.