BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 72
Kayıt Tarihi: 04-02-2022

BARTER SEKTÖRÜNÜN EN GÜÇLÜ SESİ, EKONOMİX 25 YAŞINDA

BARTER SEKTÖRÜNÜN EN GÜÇLÜ SESİ,

EKONOMİX 25 YAŞINDA


1997 yılında Barter News olarak başlayan yayın hayatımızda 267. sayımızı geride bırakıyoruz. Türkiye’nin en büyük barter şirketi olan Türk Barter International A.Ş.’nin yayını olan Ekonomix dergisi, barter sektörünün yanı sıra hem finans hem ekonomi haberleri ve makaleleriyle hem de gayrimenkul ve sigortaya dair tüm gelişmelerle 25 yıldır okuyucularıyla buluşuyor.

Yayın disiplininden hiç ödün vermeden objektif bir analizle okuyucularına doğru bilgiyi vermek için çalışan Ekonomix dergisinde; barter ve finans sektörüyle alakalı doğrudan ve dolaylı tüm gelişmeler yer almakta. Gayrimenkul, sigorta, yatırım ve iş dünyası başlıklarıyla ekonominin nabzını tutan Ekonomix dergisi, sağlık haberleriyle ve alışveriş bültenleriyle de okuyucularının ihtiyaç duyacağı tüm konular için en donanımlı kaynak olma vizyonuyla yayın hayatını sürdürüyor. Bugüne kadar tam 267 sayı boyunca sayfalarında yer alan binlerce reklamla da okurlarına en doğru ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı gerçekleştiren dergimiz; barter sektöründen tanıtımlarıyla da eşsiz bir yayın olmayı sürdürüyor.

Türk Barter International A.Ş. Ortak Pazarı’nda yer alan on binlerce ürün ve hizmetin muhataplarıyla buluşması için en doğru mecra olan Ekonomix dergisi bu alanda Türkiye’de tek dergi olma özelliğiyle de rakipsiz. Teknolojinin tüm gelişmelerini yakından takip eden ve önemli gelişmeleri okuyucusuyla buluşturan Ekonomix dergisi, yayınlarını dijital mecrada da sürdürmektedir. Türk Barter web sitesi üzerinden dergimizin tüm sayfalarına yüksek kaliteyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Uzman görüşlerini okuyucularımızla buluşturduğumuz makalelerimizle finans, kurumsal iletişim, sağlık gibi konularda çok kıymetli yorumları da dergimizde bulabilirsiniz. Ekonomix dergisi 25 yıllık yayın hayatı boyunca ilkeli yayıncılık prensibi ile Dünya Barter Birliği (IRTA) tarafından referans olarak gösterilmiş ülkemizdeki tek yayın olmayı sürdürüyor. Ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin de kaynak olarak kullandığı Ekonomix dergisi Barter Sisteminin tüm detaylarını okuyucusuyla paylaşmaya devam ediyor.

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmed Sırrı Şimşek, 25. Yıl münasebetiyle yaptığı konuşmasında; “Ülkemizde yaşadığımız ekonomik, kültürel ve sosyal gelişmeler ışığında hazırlanan Ekonomix dergisi 25 yıldır inançla, gayretle ve doğru çalışma prensibiyle bugünlere gelmiş bir yayındır. Kuruluş gayesi olarak, alternatif ticaret ve finans modeli olan barter sistemini doğru bir şekilde insanlara aktarmak ve barter sektöründeki tüm gelişmeleri okuyucularıyla paylaşmaktır. Barter sektörünü büyüten ve tüm Türkiye ile paylaşan Ekonomix dergisi, barter’ın yanı sıra; turizm, eğitim, sağlık, gayrimenkul, sigortacılık, ve perakende gibi pek çok alana da hitap etmektedir. Tarafsız, ilkeli sorumluluk sahibi ve ahlaklı yayıncılık anlayışından asla taviz vermeyen Ekonomix dergisi bu düsturundan hiçbir zaman vazgeçmeyecektir. Hiçbir kaygı taşımadan doğrunun ve haklının yanında olmaya doğru yapılan işleri aktarmaya devam edecektir.” Dedi.