BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 79
Kayıt Tarihi: 27-04-2022

HAZIR İŞ ARAYANLAR İŞİNİZ HAZIR !

HAZIR İŞ ARAYANLAR İŞİNİZ HAZIR !

 

 

Türk Barter;  markasını temsil edebilecek, kazanmayı ve

kazandırmayı seven, ülkemizin ticari potansiyelini il bazında yükseltebilecek akıllı girişimcilerle, ticari kurumsal üyelerini bir araya getirerek iş ortaklıkları kuruyor.

 

Türk ekonomisinin başlıca problemlerinden biri olan nakit sıkıntısına, alternatif bir ticari yaklaşım olarak Türk Barter’ın uyguladığı barter sistemi; karşılıklı mal ve hizmet alışverişine dayanıyor. Başta inşaat, gayrımenkul, taahhüt, medya-reklam, tekstil, turizm, otomotiv, sağlık, mobilya, hizmet sektörü ve prodüksiyon olmak üzere birçok sektörel kuruluşun atıl kapasitesini değerlendiren, yüzde 100 tahsilat garantisi veren, satış ve kârı artıran, ücretsiz ve etkin reklam sağlayan, riskleri ortadan kaldıran, ekonomik krizlere çözüm sunan, güvenli ve kolay ihracat sağlayan barter finansman modeli; Türk Barter’ın Ortak Pazarı’nda Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına büyük katma değerler sağlıyor.

Barter ticaret sistemini ülkemize kazandırarak liderliğini sürdüren, bu konudaki tüm altyapı çalışmalarını tamamlayan ve ekonomiye yeni bir soluk getiren Türk Barter; ülke genelinde Franchise ağını genişletiyor. Sunduğu yeni çözümlerle Türk iş adamının çözüm ortağı olan Türk Barter, Türkiye’nin ticari potansiyeli yüksek il merkezlerinde yeni ekonomi Barter Sistemi’ni temsil edebilecek ve ekip kurabilecek girişimcilerle iş ortaklığına gidiyor.

Şimşek: “İşiniz ve Kazancınız Hazır”

2021 yılında 27. yaşlarını kutladıklarını belirten Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Sırrı Şimşek; Franchise çalışmamız sayesinde nakit tasarrufu sağlayan, bilinen en ucuz finansman kredisi olarak kullanılan, işletmelere hem kriz dönemlerinde hem de sağlıklı ekonomilerde yeni açılımlar sunan Barter Ortak Pazarı'nın daha geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayacak ve ülkemiz iş dünyasının önündeki engelleri kaldıracağız. ‘Barter Franchise’ modelini uygulayan Türk Barter’ın sunduğu en büyük fayda, franchise’ların Barter Ortak Pazarı’na kazandıracakları üye şirketlerine özel proje hazırlamak olacaktır. Türk Barter teknolojiyi en üst düzeyde kullandığından Barter Franchise’lar da Türk Barter’ın kendi üye firmaları arasında kurduğu iletişim sistemleri ve interaktif web sitesi ile verimliliğini ve karlılığını süratle arttıracaklardır. Biz bu sistemle Anadolu ile İstanbul arasında tam bir köprü kuracağımızı ve bu köprüyü tam anlamıyla kurduktan sonra Avrupa’ya birlikte açılacağımıza inanıyoruz şeklinde ifade etti.

Franchise’lara Tam Destek

Türk Barter’ın Franchise’larına sağladığı destekler ve sunduğu faydalar:

 ·        Türk Barter’ın işletme sistemine ait teknik bilgi, doküman, el kitapları ve prosedürleri kullanma imkanı

·        Kalifiye personel bulma, işe alma ve eğitim desteği

·        Mali, ticari ve personel konularında destek alma

·        Türk Barter’la ortak hareket ederek, işletmenin karşılaşacağı risk ve işletme sorunlarını minimum düzeye çekme

·        Türk Barter’ın araştırma ve geliştirme projelerinden yararlanma

·        Kuruluşundan yer seçimine kadar tüm çalışmalarında destek alma

·        Yerel tanıtım ve büyük açılış kampanyalarının yapılması

·        IT/MIS, CRM, PR, pazarlama, trade broker’lık, operasyonel işlem, kredilendirme, risk yönetimi konularında eğitim verilmesi ve standart getirilmesi

·        Eğitim, reklam, tanıtım, malzeme ve promosyon etkinliklerinde destek alınması

·        Dünya Barter Birliği – IRTA- üyesi olarak, uluslararası standart ve kalitenin garanti edilmesi

·        Yeni teknoloji ve iş organizasyonları ile tanışma fırsatı


Franchise Kampanyası Start’ı Verildi

“İşiniz ve Kazancınız Hazır” franchise kampanyasıyla Türk Barter, 50 yeni iş ortağı arıyor.  Türk Barter, Türk ekonomisindeki daralmayı regüle etmek ve pandeminin getirdiği zorlu şartları atlatmak  için uyguladığı Barter Sistemi ile bir yandan şirketlerin stok, atıl kapasite, güvenilir satış, tahsilat ve nakit sıkıntısı gibi problemlerini çözerken bir yandan da kredisi ve işi hazır bir modeli benimseyen girişimcilere iş ortaklığı teklif ederek ülke ekonomisine katkı sağlayacak startı verdi.