BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 80
Kayıt Tarihi: 24-05-2022

EN UYGUN ÖDEME SİSTEMİ İLE SİGORTALI OLMANIN TAM ZAMANI

 

 

EN UYGUN ÖDEME SİSTEMİ İLE SİGORTALI OLMANIN TAM ZAMANI

 

Sigortacılık sektörüne yönelik alternatif finans modeli sunan “Osmanlı Sigorta Brokerliği”, sektöre yeni bir soluk kazandırmaktadır.

 

Kurulduğu günden bu yana kaliteli hizmet vermeyi amaç edinen Osmanlı Sigorta Brokerliği, gelişen ve değişen ekonomik şartlar karşısında hizmetlerini sürekli geliştiriyor. Tüm çalışmalarını müşteri odaklı sürdüren Osmanlı Sigorta Brokerliği; konut, araç, birikimler ve en önemlisi de sağlığı sigorta ile güvence altına alıyor. İleride oluşabilecek hastalık ve benzeri durumlarda en iyi tedavi hizmetini almayı sağlayan özel sağlık sigortası ile oluşacak masrafları karşılayarak büyük bir tedavi yükünden kurtarıyor.

 

BROKERLİK AVANTAJLARI

 

v  Risk yönetim danışmanlığı sağlar.

v  Türkiye’nin önde gelen birçok kurum ve kuruluşlarına güvenli hizmet sunar.

v  Müşterinin sirklerini tespit ederek ihtiyaç sahibine özel çözümler üretir.

v  Poliçe yenilemelerini gününden önce takip ederek müşterisine vadesinden önce poliçesini teslim eder.

v  Sigortalı adına hareket eder ve haklarını sigorta şirketlerine karşı korur.

v  Hızlı müşteri memnuniyeti, hızlı hasar / tazminat operasyon hizmeti sunar.

 

Osmanlı Sigorta Brokerliği; Sağlık Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası, Trafik Araç Sigortası, Konut Sigortası, İşyeri Sigortası, Seyahat Sigortası, Kasko vb. tüm sigorta işlemlerinde en uygun teklifleri ve ücretsiz danışmanlık hizmetini sunuyor. Osmanlı Sigorta Brokerliği, Barter Sistemi’nin Türkiye’deki öncüsü Türk Barter ile önemli bir iş birliği yaparak uzun vadeli ödeme seçeneklerine ek olarak nakit veya Barter ödeme seçenekleriyle de müşterilerine finansal kolaylıklar sağlıyor. Alternatif ödeme imkânı sunan bu iş birliği sayesinde müşteriler; sigorta hizmetleri karşılığında poliçe ödeme işlemlerini nakit veya Barter ile gerçekleştirebiliyor.

 

Risklerin ve dolayısıyla hasarların her geçen gün arttığı günümüzde, sigortalı olmanın ne kadar önemli olduğunun altını çizen Osmanlı Sigorta Brokerliği Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Mehmed Sırrı Şimşek; “Bu durumun ehemmiyetini hiç beklemediğimiz bir anda başımıza bir kaza geldiğinde anlıyoruz. Yaşamımız boyunca karşılaşabileceğimiz bu tarz riskler için sigorta yaptırmak, kazaları önlemek veya kaza gerçekleştiğinde en az hasarla kurtulmak adına son derece önem arz etmektedir. Osmanlı Sigorta Brokerliği olarak amacımız; hasar olmadan alınabilecek önlemler karşısında müşterilerimizi bilgilendirerek olası risklerin en aza indirgenmesini sağlamak ve oluşan hasarlarda da müşterilerimizin yanında yer alarak hasar sürecinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olmaktır” dedi.

 

Sözlerine şu şekilde devam eden Şimşek; “Bu maksatla müşterilerimize risklerini en iyi ve en doğru şekilde dağıtarak, kendilerini gerçek anlamda güvencede hissetmelerini sağlayacak poliçe örnekleri hazırlıyoruz. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra Barter ile ödeme alternatifini sunarak müşterilerimize her anlamda destek sağlıyoruz. dedi.

 

Dünyada yüzlerce şirket tarafından kullanılan Barter Sistemi’nin Türkiye’deki temsilcisi Türk Barter ve Osmanlı Sigorta Brokerliği iş birliği ile Barter Ortak Pazarı’nda bulunan her türlü sigorta arz ve talebini karşılamaya yönelik bir platform oluşturuyor.

Osmanlı Sigorta Brokerliği ile çalışmak isteyen Türk Barter’a üye firmalar; sisteme arz ettikleri sorumluluk, oto kaza, yangın, nakliyat, mühendislik ve aile, işyeri, otel sigortaları karşılığında üye firmanın sunduğu binlerce ürün ve hizmet alternatifinden yararlanabiliyor. Osmanlı Sigorta Brokerliği müşterileri, sisteme dâhil olan binlerce firma ile doğrudan görüşme imkânı da bularak pazar geliştirme anlamında destek almış oluyorlar.

 

 

 

 

 


 

 

Osmanlı Sigorta Brokerliği Kimdir?

 

Osmanlı Sigorta Brokerliği Türk Barter’ın grup şirketi olarak 1994 yılında kuruldu. Sigortacılık faaliyetlerini kısa zaman içerisinde geliştirerek sayılı sigorta aracıları arasına girmeyi başardı. Osmanlı Sigorta Brokerliği adı ile faaliyetlerine devam eden kurumun amacı; müşterilerine sigorta ve risk danışmalığı hizmeti vermek, risklerinin en uygun ve en doğru şekilde teminatı almalarını sağlayarak minimize etmek, hasar olmadan alınabilecek önlemler karşısında müşterilerini bilgilendirerek olası risklerin en aza indirgenmesini sağlamak, oluşan hasarlarda da müşterilerinin yanında yer alarak hasar sürecini hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olmaktır.