BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 93
Kayıt Tarihi: 06-02-2023

TÜRK BARTER ÜCRETSİZ BARTER SEMİNERLERİ DÜZENLİYOR

TÜRK BARTER

ÜCRETSİZ BARTER SEMİNERLERİ DÜZENLİYOR

 

                                                                                                              

Barter sektörünün Türkiye’de kurucusu Türk Barter, Barter sisteminin doğru anlaşılması, doğru uygulanması, sistemin avantajlarından faydalanmak isteyen firmaları ücretsiz Barter seminerleri kapsamında bir araya getiriyor.

Türk Barter Genel Merkez’de Çarşamba günlerinde Ücretsiz Barter seminerleri düzenleyerek Barter sistemini kullanmak isteyen firmalara üyelik öncesi detaylı eğitim vermektedir. Alternatif Ticaret ve Finansman Sistemi Barterın kurucusu ve lideri Türk Barter, hedef firmaların mevcut ticaret hacimlerinin genişletmesi ve yeni ticari ortaklar kazanması kapsamında Barter bilincinin doğru algılanması, doğru işlemler yapılması için uzman kadrosu ile seminerlerine devam ediyor.

Barter seminerleri kapsamında Barter ticari anlaşmaların nasıl yapılacağı ve Barter sistemi ile yeni tanışan firmaların da toplatıya iştiraki ile sistem içinde nasıl çalışacakları ve müşteri portföylerini nasıl genişletebilecekleri konusunda bilgi sağlanmaktadır. Toplantıya katılan firmalar kendi tanıtımlarını yaparak, faaliyet alanları ve iş hacimleriyle ilgili bilgiler vermektedir. Uzman kadrosu ile düzenlen Barter Seminerlerinde katılımcılar sistemle ilgili detaylı bilgi sahibi olmaktadırlar.

 

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmed Sırrı Şimşek yapmış olduğu açıklamada; “Barter Sistemi, mutlak bir Barter şirketi garantörlüğünde işletilmeli, güçlü finansal araçlar ile teknolojik alt yapıya, uluslararası sertifika ile belgelendirilmiş kuruculara, tecrübeli ve yetişmiş personele sahip olarak hizmet verilmelidir. Oysa Türkiye’de yeni kurulan şirketlerin Barter Sistemini çok kolay işletebileceklerini düşünerek hiçbir altyapıya, yetişmiş personele ve finansal güce sahip olmadan üyelerine hizmet vaatlerinde bulundukları gözlemlenmektedir. Barter Sisteminin en önemli iş süreci şirketlerin likidite sıkışıklığında Barter modeli ile ihtiyaçlarını karşılamalarına aracı olmaktır. Bu süreçte alıcının özellikle kredilendirme söz konusu olduğunda sistemin borç – alacak dengesi gözetilmelidir. Karşılıksız verilebilecek krediler Barter Sistemine ileriye dönük olarak çok ciddi zararlar verebilir. Türk Ekonomisine katkı sağlamak ve Barter bilincinin daha doğru anlaşılması, yanlış işlemler yapılmaması, yapılan işlemlerde Barter şirketinin garantörlüğünde olmasının bilinmesi ve uygulamaya geçirilmesi adına Barter seminerleri düzenliyoruz. Hedefimiz firmaların Barter sistemini doğru kullanarak mağdur olmalarını önlemektir”. dedi

 Seminere katılmak için linki tıklayıp, formu doldurmanız yeterlidir.

https://www.turkbarter.com/tr/bartersemineri.html