BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 94
Kayıt Tarihi: 23-02-2023

ŞİRKETİNİZE ÖZEL; DANIŞMAN BROKERLAR İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

ŞİRKETİNİZE ÖZEL; DANIŞMAN BROKERLAR İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

 

Alternatif Faizsiz Finans Sistemi barter ile güvenli satış, risk yönetimi, alacak tahsili, borç yapılandırma ve stok yönetimi ile Türkiye Ekonomisine destek sağlayan Türk Barter; şirketlere özel Uzman danışman brokerlar görevlendirerek, satışları ve kârı artırıyor…

Türkiye’de parasız ticaret anlayışı ile yola çıkan Türk Barter, sektörler için geliştirdiği projelerle ve şirketlere özel uzmanlaşmış danışman brokerların verdiği hizmetlerle barter sisteminin kullanım alanını genişletiyor. Sektörlerin Barter Sistemi’nden yararlanmasına ilişkin çalışmaları, üye olan her şirkete özel proje yaklaşımıyla farklı bir hizmet sunuyor. Kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu tüm işlemler ile şirketlerin kapasite kullanımını işlem hacimleri ve potansiyellerini yükseltmesine imkân sağlıyor.

Türk Barter’a farklı sektörlerden üye olan binlerce şirkete, barter sisteminde kolayca çalışabilmeleri için sektörü, piyasayı iyi bilen deneyimli danışman brokerlar görevlendiriliyor. Danışman brokerlar, piyasa koşullarını iyi analiz edip, farklı projeler geliştirip, üye şirketleri hedeflerine ulaşmasını sağlıyor; satışları ve kârı artırıyor. Danışman Broker, üyenin barter sistemi kapsamında satış ve satın alma süreçlerinin danışmanı olarak hareket ederek, arzlarına karşılık talepler oluşturduğunda muhtemel işlemleri projelendirerek, üye şirketlere Barter ile alternatif satış süreçlerini raporluyor. Aynı şekilde firmanın taleplerini karşılayabileceği diğer üye arzlarını dikkate alarak satın alma süreçlerini de projelendirerek, üyesine raporlamaktadır. Böylece Türk Barter Danışman Brokerları, Alternatif Ticaret zemini hazırladıktan sonra üye şirketlerin barter işlemlerini sırasıyla takip etmektedir.

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Mehmed Sırrı Şimşek;Şirketlerin kapanma nedenlerinin başında nakit sıkışıklığı, gelir elde etme sürecinin planlanandan uzun sürmesi, beklenen satış potansiyelinin yakalanmaması ve tahsilatlarda ki sorunlar geliyor. Türk Barter, tahsilatları garanti altına alırken, geliştirdiğimiz “Borç Yapılandırma ” sistemi ile Ekonomik Krizdeki şirketlerin nakit sıkıntısı sorununa çözüm getiriyor. Borç yapılandırması ve alacak yönetiminde Barter Sistemi’ni kullanmak isteyen her üye şirkete özel projeler hazırlanıyoruz. Barter yaklaşımında firma; mal veya hizmet sunmadan teminat vererek “Borç Yapılandırma ” talebinde bulunabiliyorlar. Türk Barter Sistemi’nde şirketlerin borçları hemen ödendiğinden, şirketler ağır faiz yükünden kurtuluyor ve Nakit sıkışıklığı içinde bulunan iş dünyasına, başlatılan yeni uygulamayla reel sektörün borçları yeniden yapılandırılıyor.  Bu yaklaşımla finansal açıdan yetersizliğe düşmüş, ancak mal veya hizmetle ödeme kabiliyeti olan şirketler, Türk Barter’a üye olarak borçlarını Alternatif Faizsiz Finans Sistemi Barter’la ödüyorlar. Aynı şekilde alacağı olan şirketler, nakit sıkıntısına düşmüş firmalardan alacaklarını Barter sistemiyle karşılıyor. “Borç Yapılandırma” modeli ile Türk Barter; firmalara destek kredisi sağlayıp şirketlerin bu darboğazdan geçmesini sağlıyor. Dünyada kısıtlı sektörlerle yapılan barter işlemlerinin sektörel olarak şirketlerin sistemi kullanması için özel projelerle desteklemekteyiz. Başta medya, inşaat, sigorta, mobilya, tekstil, mağazacılık sektörleri olmak üzere, tüm sektörlere özel projelerle barter ile çalışmaktayız. Özel barter mevzuatı ile barter sistemi daha düzenli ve sistemli bir temele dayandırılacaktır.” Şeklinde sözlerini dile getirdi.