BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 98
Kayıt Tarihi: 22-03-2023

BARTER’LA ALIŞVERİŞİN AYRICALIKLI HALİ: BARTERSHOP

BARTER’LA ALIŞVERİŞİN AYRICALIKLI HALİ: BARTERSHOP

 

 

Türk Barter’ın daima müşteri memnuniyeti odaklı ve kaliteli hizmet anlayışı ile hayata geçirilen Bartershop Türk Barter üyesi olsun olmasın tüm müşterilerine ihtiyaç duydukları ürünleri yerinde inceleyerek alışveriş yapabilecekleri bir mağaza olarak hizmet vermektedir. Her geçen gün ürün çeşitliliği artarak büyüyen Bartershop, müşterilerinin neredeyse tüm alışveriş ihtiyaçlarına çözüm oluyor. Yalnızca Türk Barter üyelerinin yararlanmadığı Barter Shop, üye olmayan kişi ve kurumlara da Barter Shop’tan nakit olarak alışveriş yapabilme imkânı da sağlıyor.

 

Bartershop’ta, Türk Barter tarafından üyelerden satın alınan ürünlere yer veriliyor ve bu ürünler Barter Shop tarafından yeniden pazarlanıyor. Barter Shop, mağazacılık faaliyetlerine farklı bir boyut kazandırarak sunmuş olduğu alternatif ödeme sistemi Barter ile üyelerine mağazada corner hizmeti vererek hem farklı müşteri portföyü hem de pazarlama imkânı sunuyor. Bartershop’tan yalnızca Türk Barter üyeleri yararlanmıyor. Üye olmayan kişi ve kurumlar Barter Shop’tan nakit olarak alışveriş yapabiliyor ve yine piyasa koşullarının altında sunulan avantajlardan yararlanabiliyor. Binlerce ürünü müşterilerine sunan ve her geçen gün ürün yelpazesi daha da genişleten Barter Shop, ürünlerin çeşitliğinin çok olmasının yanında % 100 Barter ile ödeme imkânı sağlıyor. Ayrıca Türk Barter üyeleri için hazırlanan özel stantlarda firmalar, ürünlerini tanıtıp anında satışını gerçekleştirebiliyor.

Birçok ürünü müşterilerine sunan Türk Barter, ayrıca tüm bu ürünlerinin web sitesinden de satışını gerçekleştiriyor. Türk Barter, müşterilerine daha hızlı bir alışveriş keyfi yaşatmak için Barter Shop’un web sitesi üzerinden online alışveriş imkânı da sunuyor. Tüm ürünlere ulaşabileceğiniz siteden beğendiğiniz ürünü anında talep edebiliyorsunuz.  Barter sektörünü fiziksel ortamlara taşıyarak avantajlardan üyelerin yanı sıra diğer kesimlerin de yararlanmasını sağladıklarını belirten Türk Barter yetkilileri, Barter Shop hizmetinin benzersiz bir uygulama olduğunun altını çiziyor.


Her Çeşit Ürün Bulunuyor

Şubelerinin olduğu her yerde Barter Shop açma hedeflerinin olduğunu belirten Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmed Sırrı Şimşek, “Barter sektöründe öncü olmaya devam ettik. Kurmuş olduğumuz Barter Shop ile bunu bir kez daha göstermiş olduk. Üye kuruluşlarımıza alternatif pazar sunmakla beraber ihtiyaçlarına yönelik ürünleri de Barter ödeme kolaylığıyla sahip olabiliyorlar. Pazarlama kanallarında sıkıntıya düşmüş iş dünyasının da Barter sistemi ile portföylerine yeni müşteriler ekleyip farklı pazarlara açılabilirler.  Firmalardan satın alınan stokların yeniden pazarlanması için kurulan Barter Shop mağazamız, üyelerin perakende ürün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Ürünlerin tamamını Barter ile satabilen büyük bir mağazadır. İnternet üzerinden şifreli alanlar içerisinden alışveriş imkânı bulan üyelerimiz, fiziki olarak da mağazamızı ziyaret ederek ürün seçimi yapabilmektedir. Ayrıca kendi ürünlerinde mağazamızda satışlarını yapabilmektedirler. Hayata geçirdiğimiz Barter Shop ile üye firmalarının pazarlamış olduğu ürünlerine yer veriyoruz.  Barter Sistemi’ni her firmanın mutlaka pazarlama savaşı yaşadığımız şu günlerde aktif bir şekilde kullanmasını tavsiye ediyoruz. Barter sektöründe öncü olmaya devam ettik. Kurmuş olduğumuz Barter Shop Alışveriş Merkezi ile bunu bir kez daha göstermiş olduk. Üye kuruluşlarımıza alternatif pazar sunmakla beraber ihtiyaçlarına yönelik ürünleri de barter ödeme kolaylığıyla sahip olabiliyorlar. Pazarlama kanallarında sıkıntıya düşmüş iş dünyasının da barter sistemi ile portföylerine yeni müşteriler ekleyip farklı pazarlara açılabilirler. Şubelerimizin olduğu her ilde Barter shop açacağız. Böylece üyeler arası satışlarla farklı bir şekilde direk olarak ürünlerinin satılmasını sağlayacağız. Barter Sistemini her firmanın mutlaka pazarlama savaşı yaşadığımız şu günlerde aktif bir şekilde kullanmasını tavsiye ediyoruz” şeklinde sözlerini dile getirdi.

Barter sektörünün en büyük mağazasına sahip olan Türk Barter, durgun piyasalardaki tıkanıklığın giderilmesi için hiç bir sektör fark etmeksizin bütün firmaları bünyesine davet ediyor.