BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 74
Kayıt Tarihi: 02-03-2022

ALTERNATİF TİCARET: BARTER SİSTEMİ

ALTERNATİF TİCARET: BARTER SİSTEMİ

 Türk Barter, konusunda uzman profesyonel ekibi ile sektör farkı gözetmeksizin çok sayıda firmayı Barter Ortak Pazarı’ında buluşturmaktadır. Türk Barter özellikle borç yapılandırması ve alacakların tahsilinde sıklıkla tercih edilen Barter Sistemi’nin Türkiye’deki öncüsü olarak 27 yıldır hizmet vermektedir. Kaliteli hizmet anlayışı ile her üyeye özel projeler aracılığıyla alternatif ödeme imkanları, borç yapılandırma ve alacak garantisi sağlamaktadır. Barter Sistemi’nin avantajlarından faydalanmak isteyen firmalar, Türk Barter’a üye olarak Barter Ortak Pazarı’ndaki yerini almaktadır.

Her sektörde kullanılan Barter sistemi’nin öncüsü Türk Barter’a üye olan firmalar; biraraya gelerek birbirleriyle alışveriş yapabildikleri Barter Ortak Pazarı’ndan satın aldıkları mal veya hizmetin bedelini para ile değil kendi ürettikleri mal veya hizmetle ödemektedir. Bu sistem ile firmalar, hem stoklarını eritme fırsatı yakalıyor, hem içinde bulundukları ekonomik çıkmazı kolaylıkla atlatıyor, hem de yatırımlarını tamamlayıp yeni yatırımlara başlayabiliyor. Benzersiz bir finans sistemi olan Barter’ı kullanarak nakit ödeme yapmadan ürün ya da hizmet alan firma, enflasyondan ve likidite sıkışıklığından etkilenmeden güvenli ve sürekli satış yapma olanağını elde ediyor.

“Ortak Pazar, Dar alanda Satın alma Mecburiyetini Ortadan Kaldırıyor”

İş dünyasının sırtındaki yükü azaltmayı hedeflediklerini ve bu sisteme tüm iş dünyasını dahil etmek istediklerini söyleyen Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmed Sırrı Şimşek; “Barter ile çalışmanın firmalar için birçok avantajı bulunmaktadır. Firmalar ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı’ndan karşılayacakları için nakitleri kasalarında kalır ve Barter, bu anlamda nakit tasarrufu sağlar. Barter sistemi’nin önemli avantajlarından biri de firmaların hala sürdürdükleri pazarlama faaliyetlerindeki hedef piyasanın üzerine bir ek olarak gelmesidir. Özellikle girişimcilerin başlangıç yıllarında Barter Ortak Pazarı oldukça ciddi bir satış potansiyeli sunmaktadır. Barter Ortak Pazarı’nda firmalar birbirleriyle çalışarak yeni vizyonlara doğru adım atabilmektedir.” Dedi.

“Barter ile Yeni İş Birliklerinin Önü Açılıyor”

Normal faaliyetlerini sürdüren bir firmanın Barter Sistemi’nin getirdiği geniş açılımı sayesinde farklı ve kârlı yeni girişimlere zemin oluşturabildiğini ifade eden Şimşek; “Üye, böyle bir çalışma ortamında hem işlerini genişletip büyütebilmekte hem de kârını artırabilmektedir. Biz tüm faaliyetlerimizi; firmaların iflastan kurtulması, alacaklı olan şirketlerin zararlarının ortadan kaldırılması, firmalara mal, hizmet ve destek kredisi verilmesi, risk yönetimi hizmetinin verilmesi, zararına satışlara engel olunması, borçlarını ödeyemeyecek duruma gelen şirketlerin Barter Sistemi’nin kolaylıklarından yararlanıp şirket üzerindeki baskılarının azaltılmasını sağlamak amacıyla sürdürüyoruz. Her firmaya özel destek paketimizle onlara can simidi oluyoruz. Türk Barter olarak tüm firmaları bütün bu avantajları kapsayan Barter dünyasına davet ediyoruz.” Dedi.