BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 86
Kayıt Tarihi: 20-10-2022

TÜRK BARTER EKONOMİYİ DESTEKLİYOR

TÜRK BARTER EKONOMİYİ DESTEKLİYOR

 

Kurulduğu günden itibaren Barter Sistemi’nin öncüsü olan Türk Barter,

hedeflerini büyüterek yoluna devam ediyor.

 

Üye şirketlerin iletişim, pazarlama ve reklam hizmetlerinin planlama ve uygulanmasında etkin bir rol oynar ve her müşteriye ayrı bir çözüm üretir. Türk Barter; barter sistemi ile birlikte, firmalara sahip oldukları malları hedef kitlelere kolaylıkla ulaştırabilmeleri hususunda aracılık etmektedir. Bu sayede şirketler, iflastan kurtulup nakit akışını dengelemekte, ticaretini de hedeflediği alanlara kaydırabilmektedir.

Global Alanda da Başarısını Sürdürüyor

Ticaret ve finansman sistemine ihtiyaç duyulduğu anda  hızlı ve aktif cevap veren, Türk Ekonomisi’ne kriz sonrası Barter Sistemi’ni kazandıran Türk Barter, etkin büyüme hedefine ulaşmıştır. İdeal hizmet şekli ve güvenli çalışma prensibiyle  yerli-yabancı kurumsal üye ile sadece bulunduğu coğrafyada değil global alanda da başarısını sürdürmektedir.

Türk Barter; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Kayseri ve Konya’da bulunan şubeleriyle üyelerine daha hızlı, verimli hizmet vermektedir. KOBİ’lerin mevcut finansal, pazarlama ve ticaretlerini göz önüne alarak ticaretlerini yönetebilmeleri amacıyla onlara alternatif finansal çözümler üretmektedir.

28. yılını tamamlayıp çeyrek asırı geride bırakan ve Uluslararası tecrübesiyle üyelerine büyük bir ortak Pazar sağlayan, işlemlerinde güveni temin eden Türk Barter, üyelerine alternatif finans ve ticareti yine en güvenli şekilde sunacağını teyit etmektedir.

Ekonomiye Canlılık Getiriyor

Dünyanın ekonomi, ticaret ve finans merkezi haline gelmesi, bölge ülkelerinin ekonomik alanlarda kendi aralarında ve tüm dünya ülkeleriyle işbirliği yaparak barış, istikrar ve dengelerin muhafazası konularında ortak hareket etmesine bağlıdır. Bunun için ortak model de, bir kez daha hiç şüphesiz ki; Barter Ortak Pazarı’dır. Hammaddenizi, üretim fazlanızı, düşük kâr getiren ya da pazar bulamayan ürünlerinizi en efektif biçimde değerlendirmek için Barter Ortak Pazarı’na taşıyın. Nakit kaynaklarınızı ekonominize canlılık getirmesi için kullanın, gerçek değeriniz olan ürün ve hizmetinizle de kendi çıkışınızı yapın.

 

 

Ekonomiye Destek Sağlıyor

Avrasya içerisinde bulunan ülkeler ve bu ülkelerin işletme sermayesi, yatırım finansmanı gibi ihtiyaçlar için barter sistemi rahatlıkla kullanılabilir. Yalnız bu da değil, kültürel ve turistik alışverişler de barter ile gerçekleştirilebilir. Ülkelerarası yapılan bu antlaşmalar sonucunda barter işlemlerini gerçekleştirecek profesyonel barter şirketlerine ihtiyaç doğacaktır. Bu anlamda da barter şirketleri reel anlamda ekonomiye tam bir destek kaynağı görevindedirler.

Alternatif Pazarın Büyümesine Yardımcı Oluyor

Barter Shop Alışveriş Merkezi’nde şuan binlerce ürünü müşterilerine sunmaktadır. Ürünlerin çeşitliğinin çok olmasının yanında %100 barter ile ödeme imkânı sunan Türk Barter, alternatif pazarın büyümesine yardımcı oluyor. Beyaz eşyadan promosyon ürünlerine kadar bir çok sektörün ürünlerini değerli müşterilerine sunan Türk Barter, ayrıca tüm bu ürünlerini web sitesinden de pazara sunmaktadır.

Avantajlar Sunuyor

Barter’ın öncü ismi Türk Barter, üye olan şirketlere dev bir Pazar imkânı sunuyor. Barter Ortak Pazarı’na katılan firmalar, Pazar paylarını sistemden gelen müşterilerle büyütüp, satışları ve kârlarını Barter Sistemi ile satış yaptıkları oranda  cirolarını da artırmaktadır. Ayrıca alacaklarınızı tahsil etmekte, ticaretinizi büyütmekte, yeni müşteriler kazandırmakta, borçlarınızı öderken stoklarınızı eritmekte, atıl kapasitenizi eritirken satış ve kârınızı artırmaktadır.

Türk Barter Tüm Sektörlerde Hizmet Veriyor

Türk Barter sektörel anlamda birçok dalda hizmet vermektedir. Turizm, Tekstil, Gayrimenkul, Elektronik, Mobilya, Turizm, Medya, Emlak, Sağlık, Otomotiv, İnşaat, Eğitim, Gıda, Lojistik, Telekomünikasyon sektöründe ve daha birçok alanda on binlerce ürünün kurumsal firmalar arasında Barter işlemlerini gerçekleştirmektedir. Atıl kapasitelerini eritmek isteyen, satış ve kârını artırmayı amaçlayan, yeni müşteriler arayan firmalar, Türk Barter Ortak Pazarı’nda güven ile ticaret yapıyor. Firmaların tüm ürün ve hizmetlerini diğer tüm üyelere sunduğu Barter arzları ile büyük bir tanıtım kapasitesi oluşturuluyor.