BASIN BÜLTEN LİSTESİ

Kayıt No: 88
Kayıt Tarihi: 04-11-2022

TÜRK BARTER’DAN İŞLETMELERE RİSK YÖNETİM HİZMETİ…

TÜRK BARTER’DAN İŞLETMELERE RİSK YÖNETİM HİZMETİ…

 

 

Türkiye’nin, Finansman ve Takas şirketi Türk Barter;

deneyimleriyle şimdi de tüm işletmelere

Risk Yönetimi hizmeti sunuyor ve işletmelerin yönetimlerine

destek veriyor.

 

Türk Barter, firmaları Barter sistemini kullanmaya davet ederken firmaların işlem kapasitesi ve arzlarını analiz ederek Barter sistemine dahil etmektedir. Firma sisteme üye olmadan önce kredi risk durumu ve işlem kapasitesi değerlendirilmektedir. Türk Barter, sektör farkı gözetmeksizin çok sayıda firmayı Barter Ortak Pazarında buluşturabilme, Ulusal ve Uluslararası Barter işlemleri yapabilme, Alternatif bir Finans Modeli olarak kullanabilmeyi sağlar. Üye firmaların alım-satım projelerinde fizibilite hazırlanarak analiz eder. Kredili işlemlerde firmanın riskini minimuma düşürür. Üye firmaların iletişim, pazarlama stratejilerinin ve reklam hizmetlerinin planlama ve uygulanmasında üyelerin stratejik iş ortağı olarak hareket eder. İşlemlerin kolay takibini sağlar. Türk Barter, her müşteriye ayrı bir çözüm üretir.

 

Normal faaliyetlerini sürdüren bir firmanın Barter Sistemi’nin getirdiği geniş açılımı sayesinde farklı ve kârlı yeni girişimlere zemin oluşturabildiğini ifade eden Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmed Sırrı Şimşek; “Üye, böyle bir çalışma ortamında hem işlerini genişletip büyütebilmekte, hem de kârını artırabilmektedir. Biz tüm faaliyetlerimizi; firmaların iflastan kurtulması, alacaklı olan şirketlerin zararlarının ortadan kaldırılması, firmalara mal, hizmet ve destek kredisi verilmesi, risk yönetimi hizmetinin verilmesi, zararına satışlara engel olunması, borçlarını ödeyemeyecek duruma gelen şirketlerin Barter Sistemi’nin kolaylıklarından yararlanıp şirket üzerindeki baskılarının azaltılmasını sağlamak amacıyla sürdürüyoruz. Her firmaya özel destek paketimizle onlara can simidi oluyoruz. Türk Barter olarak tüm firmaları bütün bu avantajları kapsayan Barter dünyasına davet ediyoruz” şeklinde sözlerini dile getirdi.

 

Pazardaki durgunluk ve talepteki gerileme nedeniyle, üretip satarak öz kaynak oluşturmakta imkân bulamayan ve genel giderlerin öz kaynaktan karşılanamadığı, bu nedenle varlıkların azaldığı bir dönem de işletmelere Barter kredisi sunarak alternatif ödeme imkânları oluşturmaktadır. Finansman sıkıntısı çeken firmalar bu dönemde varlıklarını ve sermayelerini koruyabilmenin telaşına düşmektedirler. Yatırımlar durmuş, harcamalar kısılmış, organizasyonel yapı daraltılmış, tümüyle öz kaynaklara ve öz kaynakla karşılanabilir asgari büyüklüklere geri dönülmüştür. Çünkü finansman için yeterli teminat bulmak  zordur.Türk Barter Alternatif Ticaret ve Finansman modeli Barter sistemi ile işletmelerin imdadına yetişmekte ve Barter Kredisi ile alternatif ödeme araçlarını sunmaktadır.

 

Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar içinde, işletmelerin finansman gereksinimlerini karşılarken, aynı zamanda onlara tahsilat güvencesi ile yeni pazarlar sağlayarak, dünya konjonktüründe yeni oyuncular olmasına da alternatif fırsat ve fayda oluşturmaktadır.